4 maja TLC wyemituje specjalne pasmo poświęcone Ukrainie

TLC
TLC
W środę, 4 maja o godzinie 20:00 TLC wyemituje specjalne pasmo przedstawiające historie Ukraińców, którzy uciekli przed wojną. W programie znajdzie się szereg starannie dobranych filmów dokumentalnych, począwszy od „Wiza na miłość: Ukraina”. Dokument opowiada o osobistych historiach uczestników formatu „Wiza na miłość” związanych z Ukrainą i ukazuje jakie są dla nich skutki tej wyniszczającej wojny. Następnie „Ukraina: Tak Trzeba” oraz „Ukraina: Historie Graniczne”, które pokazują, jak Polacy pomagają Ukraińcom, którzy uciekli przed wojną. Wieczór zakończy specjalnie zmontowana wersja koncertu charytatywnego „Razem z Ukrainą”, który odbył się w Łodzi 20 marca.
TLC dla Ukrainy
TLC dla Ukrainy

„Ukraina: Historie graniczne”, godzina 21:10W ciągu pierwszych dwóch tygodni rosyjskiej inwazji na Ukrainę, do Polski uciekło ponad milion dwieście tysięcy osób. Mimo tak wielkiej liczby, polskie władze nie zdecydowały się na budowanie obozów dla uchodźców. Okazało się, że nie były one potrzebne. Większość wykończonych ucieczką Ukraińców znalazła schronienie u polskich rodzin. „Ukraina: Historie graniczne” to trzy historie pomocy, która została zorganizowana w pierwszych dniach wojny.Pierwsze sceny opisują losy 19-letniej Khrystyny, która razem ze swoją mamą, 41-letnią Oksaną, miesięczną córeczką Emilią oraz bratem Denysem, uciekli pierwszego dnia wojny do Polski. Dwie kobiety, które najpierw szukały pomocy u dalekich krewnych w Niemczech oraz Hiszpanii, ostatecznie trafiły do dwóch wspaniałych polskich rodzin, które je przyjęły i zaopiekowały się nimi.Drugą historią jest spontaniczna inicjatywa Marcina Piotrowskiego oraz jego przyjaciół, którzy od lat organizowali jeden z większych festiwali muzycznych pogranicza – „Folkowisko”. Jednak tym razem zapał młodych osób został skierowany w stronę Ukrainy. W ciągu tygodnia, na terenie nieczynnego zakładu, zorganizowano centrum logistyczne, skąd codziennie wyjeżdża kilka, wypełnionych po brzegi tirów, z darami dla Ukraińców.Trzecia historia opisuje losy kilkudziesięciu niepełnosprawnych sierot, które, wraz ze swoimi opiekunkami, uciekły ze zniszczonego ukraińskiego sierocińca i trafiły do prowadzonego przez Piotra Zygarskiego ośrodka na polskim Roztoczu.

TLC dla Ukrainy
TLC dla Ukrainy

Koncert charytatywny „Razem z Ukrainą”, godzina 21:3020 marca 2022 roku w Łodzi odbył się wyjątkowy koncert charytatywny „Razem z Ukrainą”. Największe gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny muzycznej połączył wspólny cel: zebranie funduszy na rzecz ofiar wojny. Artyści wystąpili na scenie przed 12-tysięczną publicznością oraz milionami widzów w telewizji i Internecie. Wydarzenie na żywo było transmitowane w ponad 50 krajach, w tym w USA. W ramach inicjatywy zebrano łącznie prawie 8 milionów złotych, które przekazano Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) na pomoc Ukraińcom dotkniętym wojną. Dodatkowo, konto PAH zasilił dochód z emisji specjalnych bloków reklamowych przed koncertami w Polsce i Rumunii, a także bezpośrednia darowizna w wysokości 500 tysięcy dolarów amerykańskich.

Koncert charytatywny
Koncert charytatywny
podziel się: