FAQ

Zapoznaj się z poniższymi pytaniami. Bardzo możliwe, że odpowiedź na twoje pytanie znajduje się poniżej i uzyskasz odpowiedź znacznie szybciej niż kontaktując się z nami.

Gdzie mogę znaleźć informacje o waszych programach?

Najlepiej zacząć poszukiwania od naszej strony internetowej http://www.tlcpolska.pl/programy, gdzie można znaleźć najświeższe informacje. Skorzystaj z opcji menu lub wyszukiwarki aby znaleźć interesujące cię treści.

Jak mogę oglądać wasze kanały?

Nasze kanały są dostępne za pośrednictwem wielu dostawców na różnych platformach. Pełną listę, wrazz numerami kanałów, można znaleźć TUTAJ.

Jakie są numery waszych kanałów?

Wszystkie numery naszych kanałów, według operatorów, są podane TUTAJ.

Czy wasz kanał przestał działać?

Jeśli masz kłopoty techniczne skontaktuj się bezpośrednio ze swoim dostawcą, ponieważ najprawdopodobniej to on będzie w stanie najlepiej pomóc ci w tej kwestii. Listę operatorów znajdziesz TUTAJ.

Kiedy dany program będzie w telewizji?

Ramówka programów jest ustalana na 2 tygodnie przed transmisją. Aby uzyskać aktualne informacje kliknij na PROGRAM TV lub na stronę wybranego programu TUTAJ . Możesz także śledzić nasze konta na portalach społecznościowych, gdzie także publikujemy informacje o naszych programach i ramówce.

Przegapiłem odcinek mojego programu. Gdzie mogę go obejrzeć?

Wejdź w zakładkę PROGRAM TV i odszukaj swój program lub użyj menu rozwijanego. Właśnie z tego powodu programy są powtarzane w różnych terminach.

Czy mogę oglądać wasze programy na żądanie?

Niektórzy operatorzy oferują możliwość oglądania naszych programów na żądanie. Skorzystaj z wyszukiwarki swojego operatora aby znaleźć nasze programy na jego platformie. Lista operatorów znajduje się TUTAJ.

Czy mogę wykorzystać fragmenty waszych programów na lekcji lub w prezentacji?

Niektóre filmy na naszym kanale You Tube http://www.youtube.com/user/tlcpoland mogą być udostępniane bezpłatnie. Instrukcje jak to zrobić znajdziesz TUTAJ. Jeśli wykorzystujesz nasze wideo musisz zamieścić informację z jakiego kanału oraz programu ono pochodzi.

Ze względu na prawa autorskie nie jesteśmy w stanie udostępnić filmów oraz obrazów ze wszystkich programów. Discovery Access dysponuje filmami, które mogą być wykorzystane odpłatnie http://www.discoveryaccess.com/.

Czy mogę nabyć prawa do waszych obrazów lub programów?

W sprawach związanych ze sprzedażą programów oraz innych komercyjnych umów zapraszamy do odwiedzenia strony Discovery Enterprises International (DEI) TUTAJ lub strony Discovery Access TUTAJ.

Jestem dziennikarzem i potrzebuję informacji. Z kim mam się kontaktować?

Zapytania ze strony mediów można przesyłać, po zarejestrowaniu się, ze strony http://discoveryaktualnosci.pl/.

Do kogo należy TLC?

TLC jest częścią Discovery Networks. Aby dowiedzieć się więcej o Discovery Networks, jego zarządzie oraz portfolio kanałów odwiedź stronę http://corporate.discovery.com/

Jakie kanały są dostępne w Polsce?

Jakie kanały są dostępne w Polsce?

Discovery ma 10 kanałów w Polsce obejmujących tematykę dokumentu jak i stylu życia oraz rozrywki. Wśród nich są: Discovery Channel, Discovery Channel HD, TLC, TLC HD, Animal Planet, Animal Planet HD, ID, Discovery World, Discovery Science i Discovery Historia.

Czy jesteście obecni na portalach społecznościowych?

Połącz się z użytkownikiem TLCPolska na Facebooku, oraz TlcPoland na YouTube.

Mam pomysł na program. Z kim mogę się skontaktować?

Przyjmujemy propozycje jedynie od firm zajmujących się produkcją programów telewizyjnych. Jeśli masz pomysł na program powinieneś sprawdzić, które z tych firm pracowały nad podobnym projektem i przedstawić im swoją propozycję bezpośrednio. PACT (Stowarzyszenie Producentów Kinowych i Telewizyjnych) posiada bazę takich firm.

Jeśli jesteś z firmy zajmującej się produkcją programów zaloguj się przez Portal Producentów TUTAJ. Wymagana jest rejestracja.

Jak mogę wziąć udział w programie?

Aby śledzić na bieżąco możliwości udziału w programach śledź nasze profile na portalach społecznościowych, odwiedzaj strony naszych programów i sprawdzaj stronę Bądź w Telewizji TUTAJ.

Jak mogę zostać prezenterem?

Discovery nie przyjmuje nie zamówionych prezentacji kandydatów na prezenterów. Jeśli chcesz zostać prezenterem musisz skontaktować się bezpośrednio z firmą zajmującą się produkcją programów lub agentem organizującym castingi. Prezentacja filmowa powinna być interesująca, zabawna, nie dłuższa niż 5 minut i zawierać kilka różnorodnych scen. Nie ponoś dużych kosztów i skorzystaj z pomocy rodziny lub przyjaciół.Gdy wysyłasz prezentację do firmy producenckiej załącz list motywacyjny i upewnij się, że twoje dane są czytelnie zaznaczone. Nigdy nie wysyłaj oryginału prezentacji.

Chcę pracować dla Discovery. Gdzie mogę znaleźć informacje o ofertach pracy?

Aby zapoznać się z dostępnymi ofertami pracy oraz staży odwiedź stronę poświęconą karierze TUTAJ.

Gdzie mogę uzyskać informacje o muzyce wykorzystanej w programach?

Muzyka wykorzystana w programach jest często wymieniona w napisach końcowych. Jeśli jej tam nie ma, istnieją aplikacje takie jak Shazam i SoundHound, które potrafią natychmiast rozpoznawać utwory. Możesz także napisać do nas na Tweeterze @DiscoveryPL lub użyć formularza kontaktowego, a my postaramy się pomóc.

Gdzie mogę uzyskać informacje o muzyce wykorzystanej w reklamach?

Aby uzyskać informacje o muzyce wykorzystanej w reklamach musisz skontaktować się bezpośrednioz reklamodawcą. Istnieją również aplikacje takie jak Shazam i SoundHound, które potrafią natychmiast rozpoznawać utwory. Utwory wykorzystane w reklamach można także znaleźć TUTAJ oraz TUTAJ .Discovery nie ponosi odpowiedzialności za materiały znajdujące się na stronach internetowych osób trzecich.

Jak mogę złożyć skargę dotyczącą reklamy, która pojawiła się na waszym kanale?

Jeśli chcesz złożyć skargę na reklamę należy skierować ją do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT)http://www.krrit.gov.pl/, która zajmie się sprawą. Jeśli twoja skarga dotyczy zwiastuna naszego programu skorzystaj z naszego formularza kontaktowego, a my przekażemy sprawę do odpowiedniego działu.

Jestem poza Polską. Czemu nie mogę oglądać filmów na waszej stronie internetowej?

Niektóre materiały są dostępne wyłącznie na terenie Polski ze względu na prawa autorskie, kwestie prawne lub wykonawcze.

Dlaczego usunięto mój komentarz ze strony internetowej?

Moderujemy wpisy użytkowników na naszej stronie. Jeśli twój wpis jest niezgodny z naszym regulaminem to zostanie usunięty. Może to nastąpić ze względów prawnych, z powodu naruszenia praw autorskich lub ze względu na niestosowność wypowiedzi – użycie słów niecenzuralnych, ubliżanie innym użytkownikom lub umieszczanie linków do innych stron internetowych.

W jaki sposób mogę zamieścić reklamę na waszym kanale lub stronie internetowej?

Oferujemy wiele możliwości reklamy na naszych stronach internetowych i kanałach telewizyjnych a także możliwość zintegrowania reklamy z naszymi materiałami. Aby uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach komercyjnych i możliwościach współpracy z twoją firmą skorzystaj z formularza kontaktowego.

Co to jest lokowanie produktów?

Lokowanie produktu ma miejsce gdy jakaś firma płaci stacji telewizyjnej lub producentowi programu za umieszczenie swoich produktów w programie. KRRiT zaaprobował lokowanie produktu w programach telewizyjnych wyprodukowanych specjalnie dla widzów w Polsce pod warunkiem, że będzie ono zgodnez zasadami KRRiT. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o lokowaniu produktów kliknij TUTAJ.

Dlaczego reklamy są głośniejsze od programów?

Reklamodawcy kumulują dźwięk w taki sposób, że gdy porównamy go do dźwięku w programach, który nie jest tak skumulowany, może on się wydawać głośniejszy. Wzięliśmy to pod uwagę i używamy urządzeń mierzących poziom dźwięku odczuwalnego, które mierzą rzeczywisty poziom dźwięku. Oznacza to, że możemy dostosować poziom dźwięku reklam i pozostałych materiałów zgodnie z wytycznymi Ofcom.

Jak mogę komentować wasze programy?

Z chęcią wysłuchamy wszelkich uwag od naszych widzów. Jeśli chcesz wysłać nam komentarz dotyczący któregoś z naszych programów lub kanałów skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie internetowej i postępuj zgodnie ze wskazówkami abyśmy mogli skierować twój komentarz do właściwego działu.

Jeśli odpowiedzi na twoje pytanie nie ma powyżej prześlij swój komentarz korzystając z formularza TUTAJ.

podziel się: